Öne Çıkan Yayın

İş Süreçleri & İş Yaşamı XI - Hukuki Metinler

 Sözleşme hükümleri personellerin korunması açısından çok önem taşımaktadır. Sözleşmeler ile büyük her iki tarafta belirli sorumluluklar altına girerler. Bu sözleşmeler hukukun caydırıcı gücü ile korunur vaziyete gelmiştir. Her bir sözleşme içerisinde kesin hükümler ile taraflara imzalatılır ve tarafların sorumlulukları bu sözleşmelerde güven altına alınır. Hukuki boyutta düşündüğümüz zaman her işin bir pratik yolu yanında zorlayıcı bir aşaması da bulunmaktadır. Güncel tutumlar ve güncel olaylara yaklaşımlarda hukuk insanı güvence altına almayı kolaylaştırır. Yeni oluşumlar bu hukuki serüvenin oluşumlarını güncellese bile eski bir şekilde güvenceye alınmış olarak yer alır. İlk gün imzaladığınız metinlerden ömrünüz boyunca sorumlu tutulursunuz. Hukuki metinler daha çok tarafların çıkarımlarını korumak ve legal olarak iş süreçlerine zarar gelmemesi adına sabit kılınır. Yenilenen bir hukuk metni geçerliliğini sürdürürken eski hukuki metinlerde mevcudiyetini devam ettirmektedir. "Veri

Felsefe & Hayata Bakış

 İnsan felsefesini kendi sürdürür, kendi seçimleriyle hayat bulmayı ister. Varlığını anlam bulmak istediği bütünlere borçludur, varlık isteklerini yaşamakla eş değer bir kelimedir, istediklerini yaşamak ekonomik saptamalarla belirlenecek kadar küçük bir şey değildir. İnsanlar genellikle zekasıyla isteklerine ulaşabilirler. Uygulama olarak her türlü şeyi insan zekasıyla evrimleştirebilir. Küçük isteklerimiz büyük mutluluklarımız olabilir bizler açısından.

Amaca giden yolda çekilen çile hiç kimseye zor gelmeyecektir. Ödüllendirme sistemi dünyada da mevcut yapılarını koruyarak devam edecektir. Kendimizi ödüllendirelim ve kendimizi çok istediğimiz bir şeyi yapınca başarıya ulaştığımız için ikinci aşamayı planlamaya itelim. Küçük ödüller hayatımıza olumlu etkiler verecek ve isteğimizi arttıracaktır. Biraz olsun isteklerimiz ile ilgili şeylere ulaştığımızda hemen doruk noktaya ulaştığımızı varsaymayalım çünkü doruk noktasının bile bir üst noktası vardır ve hiç bir şey bir ürün ortaya koymaktan önemli değildir.

Düzenli çalışmalarımız ve düzenli yaşamlarımıza eşlik eden düşüncelerimizin olması bizlerin yol almasında bizlere yol gösterici olacaktır. Bir sonraki adımı düşünmek ve bir sonraki adımı tasarlamak bizlerin bir önceki adımımıza saygı ile bakmamızı sağlayacaktır. Adımlarımızı yere sağlam atabilir ve dünyaya bir iz bırakabilirsek bu bizim için evrensel olacaktır. Büyüyen bir yapı bir günde oluşmaz ve buna aksamlı olarak ekleyebilecek çok alternatifimiz bulunmaktadır. Yeni fikirlerimiz ve yeni düşüncelerimizi gözden geçirir hale geldiğimizde hep bir yenilik yaratmak durumunda kalabiliriz. Çok çeşitli faktörlere dayanan olgularımız ve yıkılmayacak sabit düşüncelerimiz olsa bile zaman bu düşüncelerimizi eğitir ve güzelleştirir.

Bir farkındalık durumu içinde yaşıyoruz, olgunlaştığımız ve olgunluğa ulaştığımızı her gün daha net adımlarla anlatabilirim. Olgunlaşmak ya da diğer adı ile öğrenme süreci sonrası insanlar için çok önemli bir sürece tırmanmayı sağlıyor. Zeki ve çevrimiçi beyinlerle düşüncelerimizi desteklememiz gerekli. Yorucu zamanlarımız sonrası küçük bir mola verdiğimizde bile hayatın ritmine kaptırıp gideceğimiz zamanlar olabilecektir. İnsanlar biraz olsun bir şeylerden uzaklaşmak isteyebilirler ve uzaklaşma durumumuz bizi var olan durumlardan uzak tutmaz, bu nedenle kendinize ve hayatınıza bazen küçük molalar vermenizi öneriyorum.

Bir müzik dinlemek, bir kitapla tanışmak ya da çeşitli aktiviteler yapmak bu molaların başında geliyor. Stres yaratan şeylerden kendimizi uzak tutmamız lazım, bazı zamanlarda bunu yapamasak bile bazen ritme kaptırıp gidebilmeyi seçebilmemiz lazım.

Bugün sizlerle beraber biraz olsun hayata dair bir yazı paylaşmak istedim. Yazılarım konusunda başarılı bir süreç izliyor muyum bilmiyorum ancak kafamdaki planlı bir tutumla oluşan düşüncelerimi sizlerle paylaşmak bana mutluluk veriyor. Yazılarımı okuyan herkese ama herkese çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Erol SÖĞÜT

Twitter: https://twitter.com/erolsogut
İnstagram: https://www.instagram.com/erolsogutofficial

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İş Süreçleri & İş Yaşamı VII - Teknoloji

İş Süreçleri & İş Yaşamı VI - Motivasyon

İş Süreçleri & İş Yaşamı VIII - Planlama