Öne Çıkan Yayın

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII / 2 - İyi ki Doğdun

Resim
Tek şiir Kitabımdan bir şiirim... doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın, "Sen" çok özelsin.  "Aşk Bir Ömrün Hikayesidir." Daha önce yazdığım yazılar: Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII - İyi ki Doğdun Aşk'a Mektuplar Ses Ol Tam Sessizlikten Kalma Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVI - Bugün Gel Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXV- Tek Değişmeyenim Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIV- İsimsiz Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIII - İki Kelime Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXII - Bazen Sadece Yazarsın Yıldızlara Bakarken 'Seni Sordum Yıldızlara' Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXI - Umut Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XX - Sen Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIX - Konuşmaya İhtiyacım Var Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVIII - Gel Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVII - "Şiir" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVI - "Tek Bir Merhaba" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XV - Saygı Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIV - "Zamanlarım ve Sessizlik" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIII - "Ağlar Yalnızlığım" Aşk

Kripto Banka Oluşumları ve Yönlendiriciliği

 ABD'nin güney ve kuzey Karolina eyaletlerinde kripto para çekilebilecek ATM'ler konulmaya başlanmış ve bu dünyada yaygınlaşacağa benziyor. Bitcoin bir yeni yatırım aracı olarak görülebilir ve adını devam ettirebilir mi bunu zaman gösterecek ancak benim üzerinde durmak istediğim nokta her şeyin yavaş yavaş dijital hale gelmesi, yeni yatırım araçlarının dünya üzerindeki etkileri ve yarattığı dönüşüm eğrisinin neler getireceğidir.

Tarih boyunca insanlar yatırım yapmaya ve belirli bir düzeni hayatlarında sağlamaya çalışmışlardır. Yeni geldiğimiz noktalarda yeni bir yatırım eğrisinin varlığından söz edebiliriz. Durumlar bir derece takip edilmeye çalışılsa bile şuanda dünya üzerinde yaklaşık CoinMarketCup'ın verilerine göre 5000 farklı çeşitte kripto para bulunmaktadır. Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto adı ile Bitcoin'i zamanında hayata sokmuş ve bu düşünce sadece 2008 yılında 9 sayfalık bir pdf dosyası ile hayat bulmuş. Bu isim sahte bir kullanıcı adı mı yoksa gerçek mi bilinmiyor ancak kuşkusuz ki insanların hayatında bugün bu dönüşümün yer aldığı fark ediliyor. Gün ne getirir ve neler götürür bilinmez ancak bu dönem gündemde olması onu özel kılıyor.

Kripto paralar güvenilir mi noktasında sorular sorabileceğimizi farkındayım, güvenilir ya da değil ancak şu var ki dünyanın bu yatırım araçlarına döneceği ve günden güne bu araçların artışı yani sayılarının çoğalışı bir gerçeklik taşıyor. Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi bir çok kripto para birimi var ve bunlar özellikle yatırım yapan beyinler tarafından çok gözdeleşiyor. Söylediklerim bir yatırım tavsiyesi ve yatırım fikri olarak algılanmamalıdır. Sadece biraz olsun sizlere dünyadaki dönüşüm hakkında kısaca bilgiler sağlamak ve incelediğim kadarıyla gelişen hayatın noktalarını anlatmak istiyorum.

Yakın zaman önce Elon Musk Tesla ile Bitcoin camiasına 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptı. Güney Afrika'da doğan Musk bu yatırımını yaptığı zaman mutlaka bir gelecek hamlesi düşlemiş ve düşünmüştür. Hayatın kısa bir hamleler oyunu olduğunu hiç bir zaman unutmayalım ve dönüşümün her zaman gerçekleşebileceğini varsayalım.

Şuanda Bitcoin güvenilir mi diye hala beynimizi kurcalayan fikir ve görüşler var, bunu zaman gösterecek ancak dönüşümün gerçekleşeceği bir yapı olması nedeniyle bu yapıyı inceleme ve araştırma kararını aldığımı söyleyebilirim. Zaman hepimiz için yeni gerçekler doğuracaktır. Yatırımlarımızı yaparken araştırmalı ve değerlendirmeliyiz. Bakarsınız ileride kripto paraların bankaları olur ve her şey değişir.

Erol SÖĞÜT

Daha önce "Teknoloji" konu başlığında yazdıklarım:
Ülkemiz - Teknolojik Fikirler ve Robotik Gelişimler
Teknoloji - 50 Yıl Sonramız ve Ülkelerin Duruşları
Google Teknolojileri ve Teknolojik Hamleler
Teknolojik Robotlar ve İnsan Gücü
Teknolojik Gizlilik ve Kişisellik
Teknolojik Kişisellik
Teknolojik Yatırımlar ve Kilometre Taşları
İnsansı Robotlar
Teknoloji & Yaşam
Akıllı Teknolojiler - Dijital Marketler
Akıllı Teknolojiler
Yapay Zekalı İşler
İnsan ve Robotlar
Üretim & Ekonomi
Teknoloji Vadisi

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Teknoloji Vadisi II

Ülkemiz ve Yol Haritalarımız

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII / 2 - İyi ki Doğdun