Öne Çıkan Yayın

İş Süreçleri & İş Yaşamı XI - Hukuki Metinler

 Sözleşme hükümleri personellerin korunması açısından çok önem taşımaktadır. Sözleşmeler ile büyük her iki tarafta belirli sorumluluklar altına girerler. Bu sözleşmeler hukukun caydırıcı gücü ile korunur vaziyete gelmiştir. Her bir sözleşme içerisinde kesin hükümler ile taraflara imzalatılır ve tarafların sorumlulukları bu sözleşmelerde güven altına alınır. Hukuki boyutta düşündüğümüz zaman her işin bir pratik yolu yanında zorlayıcı bir aşaması da bulunmaktadır. Güncel tutumlar ve güncel olaylara yaklaşımlarda hukuk insanı güvence altına almayı kolaylaştırır. Yeni oluşumlar bu hukuki serüvenin oluşumlarını güncellese bile eski bir şekilde güvenceye alınmış olarak yer alır. İlk gün imzaladığınız metinlerden ömrünüz boyunca sorumlu tutulursunuz. Hukuki metinler daha çok tarafların çıkarımlarını korumak ve legal olarak iş süreçlerine zarar gelmemesi adına sabit kılınır. Yenilenen bir hukuk metni geçerliliğini sürdürürken eski hukuki metinlerde mevcudiyetini devam ettirmektedir. "Veri

Teknoloji & Yaşam

 Artık işlerimizi devredebileceğimiz makineler var ve sanayi sektöründe artarak devam eden makinelerle olan iletişimler yükseliyor. Makinelerin dünyasında insan hataları ve süreçlerin hataları yok denecek kadar az. Artık insanın yerini alacak robot dünyası ve paralel olarak teknoloji döngüsü hayat buluyor.

Dünya üzerinde bir çok fabrika artık ürünlerini üretmek adına makinelerden faydalanıyor ve bu süreçte hatasız ve seri bir döngünün yaşanması hem üretenleri hem de kullanıcıları memnun ediyor. Sanayi Teknoloji'ye dönmüş duruma gelmek üzere. İKEA'nın ürünlerinin montajını yapan makineler gibi;


Artık makinelerin dünyasında yaşayacağız ve onları tasarlayan bilgisayar yazılımlarının büyük teknolojiye yönetim vermesini izleyeceğiz. Sürüp giden bir yapı ve dünya üzerinde belki 50 yıl sonra bu yapı tamamen insanlardan çıkıp kendi işlerini yapabilecek. Yapay zeka yönetimi üzerine çalışmalar sunan bir çok firma şuan da yeni teknolojilere adım adım ilerliyor.

Süregelen süreçte fabrikalar seri üretimlerini sürdürebilmek adına bu tarz teknolojiler ile çalışmaya başlamıştır. Dünya üzerinde bir çok firma artık seri ve hızlı bir şekilde üretimlerini gerçekleştirmek ve zaman tasarrufuna önem vermek durumundadır. Yönetsel olarak daha verimli süreçlere olan ihtiyaç giderek artmaktadır. İnsan tüketimleri giderek artmakta ve dünya genişlemektedir. Uyum sağlamak ve yenilikler üretmek bu açıdan değerli olacaktır.

Teknolojik olarak büyüyeceğimiz her türlü aşama bizleri biraz olsun zamandan ve eksiklerden arındıracak hamleleri tasarlayacaktır. İnsanların yapay zekayı kullanması ve geliştirmesi çok ama çok önemli bir şekilde değer kazanmaktadır.

Elektrikli araçların varlığı ve kendini kumanda edebilen araçların doğması teknolojik hamlelerden sadece bir kaçı, Artık akıllı teknolojiler üretirken sadece kullanım kolaylığı sağlamasını değil çeşitli evrelerde hayatımızda kullanabileceğimiz unsurları planladığımız bir süreç hayat bulmaktadır.

Teknoloji ile barışıp insanlar ile yeni dünya düzenine uyum sağlayalım. Değişim kaçınılmazdır.

Daha önce yazdıklarım:
Akıllı Teknolojiler - Dijital Marketler
Akıllı Teknolojiler
Yapay Zekalı İşler
İnsan ve Robotlar
Üretim & Ekonomi
Teknoloji Vadisi

yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Erol SÖĞÜT

Twitter: https://twitter.com/erolsogut
İnstagram: https://www.instagram.com/erolsogutofficial

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İş Süreçleri & İş Yaşamı VII - Teknoloji

İş Süreçleri & İş Yaşamı VI - Motivasyon

İş Süreçleri & İş Yaşamı VIII - Planlama