Öne Çıkan Yayın

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII / 2 - İyi ki Doğdun

Resim
Tek şiir Kitabımdan bir şiirim... doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın, "Sen" çok özelsin.  "Aşk Bir Ömrün Hikayesidir." Daha önce yazdığım yazılar: Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII - İyi ki Doğdun Aşk'a Mektuplar Ses Ol Tam Sessizlikten Kalma Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVI - Bugün Gel Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXV- Tek Değişmeyenim Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIV- İsimsiz Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIII - İki Kelime Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXII - Bazen Sadece Yazarsın Yıldızlara Bakarken 'Seni Sordum Yıldızlara' Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXI - Umut Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XX - Sen Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIX - Konuşmaya İhtiyacım Var Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVIII - Gel Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVII - "Şiir" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVI - "Tek Bir Merhaba" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XV - Saygı Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIV - "Zamanlarım ve Sessizlik" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIII - "Ağlar Yalnızlığım" Aşk

Teknolojik Yatırımlar ve Kilometre Taşları

Bilim ile düşünmenin ve teknolojik gelişimlerin kilometre taşları bu dönemde atılıyor, hemen hemen her geçen gün yeni teknolojik gelişmeler yaratan kısmen insan zekasının ve yapay zekanın birleşimleri esas alınarak yaratılan bu projelerde insanın dönüşüm süresi ve aklını ortaya dökmesi belirleniyor.

Geçen zaman içinde her şey ama her şey teknolojik gelişmelerden geçerek zamana uyarlanır hale getirildi. Artık evlerimizde bu son teknolojileri kullanıyor ve yaşamımıza uyarlıyoruz. Teknoloji ve yaşam döngüsü birbirleri ile uyumlu bir süreç izliyor. Dönüşüm yaşadığımız bu dünya beyinleri ve insan zekasını zorluyor.

Programlama dilleri ve yazılımlar geniş bir yelpazeden geleceğin unsurlarına ses veriyor ve teknolojik olarak hayatımızı yeni bir dünyaya çeviriyor. Yürütülen bu çalışmalar şimdilik insanların rahat etmesi ve konforlarını arttırmaları için yön buluyor. Gelecek düzenli hayatı düşündüğümüzde belki de bizler yerine çalışan makineler ve robotlar hayatımıza yön verecek. Yapay zeka teknolojilerinin akıllı hale getirilmesi ve elimizde tuttuğumuz telefon ve benzeri aygıtlara ulaşması bizlerin hayatlarında artık son derece anlamlı bir bütünlüğe ulaşmış iken bizlerin bu tutumlara hangi tarzda yön vereceği de ayrı bir tartışma konusudur.

Sosyal medya mecrasını çoğumuz kullanıyor ve artık fikirlerin paylaşıldığı bir mecranın hızla yön bulması söz konusu. Hepimizin ellerinde akıllı telefonlar ile sosyal dünya döngümüzü bu teknolojik aletlere sığdırmaya çalışmamız tam anlamıyla bir düşünce bütünlüğüne doğru gitmemize yer veriyor. Dünya bundan uzun yıllar sonra bu teknolojiler ile daha ne tür yenilikler üretecek bunu hepimize zaman gösterecek ancak gidilen noktaların çok güzel bir şekilde hayat bulduğu ve hayatımızda çeşitli şeyleri geliştireceği ortadadır.

Güzel bir uygulamanın hayata adaptesi ile uğraşan mühendis ve yazılımcılar teknolojik gelişmelerin devamını sağlamaya ve yenilik üretmeye devam ediyorlar. Çeşitli açlardan bu teknolojilere bakış açımız ve bunların hızlandırılması hayatımızı kesinlikle olumlu yönde etkileyecektir. Firmalar artık teknolojik yatırımlarına ev sahipliği yapıyor ve geliştirilebilir teknolojiler üzerinde çalışıyorlar. Her şey teknolojik hale geldiğinde çok farklı bir dünyaya döndüğümüzü göreceğiz.


Bir engelli olarak bu teknolojik gelişmelerin sürmesini ve yapı taşlarının hızlıca oturtulmasını destekliyorum. Son gördüğüm bir teknoloji beni fazlasıyla heyecanlandırdı. Dijital Trends hesabının paylaştığı bu scooter ile bu video bana bunun engelliler için kullanılabileceği ve akülü arabaların yerini alabileceği fikrini verdi.

Erol SÖĞÜTYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Teknoloji Vadisi II

Ülkemiz ve Yol Haritalarımız

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII / 2 - İyi ki Doğdun