Öne Çıkan Yayın

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII / 2 - İyi ki Doğdun

Resim
Tek şiir Kitabımdan bir şiirim... doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın, "Sen" çok özelsin.  "Aşk Bir Ömrün Hikayesidir." Daha önce yazdığım yazılar: Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII - İyi ki Doğdun Aşk'a Mektuplar Ses Ol Tam Sessizlikten Kalma Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVI - Bugün Gel Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXV- Tek Değişmeyenim Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIV- İsimsiz Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIII - İki Kelime Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXII - Bazen Sadece Yazarsın Yıldızlara Bakarken 'Seni Sordum Yıldızlara' Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXI - Umut Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XX - Sen Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIX - Konuşmaya İhtiyacım Var Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVIII - Gel Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVII - "Şiir" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVI - "Tek Bir Merhaba" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XV - Saygı Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIV - "Zamanlarım ve Sessizlik" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIII - "Ağlar Yalnızlığım" Aşk

İş Süreçleri & İş Yaşamı XX - Öneriler ve Görüşler

 Hayatımızda hep bir bilinmezliğe yürüdüğümüz doğru ve bilinmezlik bizlere her şeyin zamanında önümüze sunulacağını vurguluyor. Eski tecrübelerden ders alarak yeni görüşler elde edersek kendi gelişim soframızı büyütebilir ve yönlendirebiliriz.

Süreçler içerisinde büyüyor ve yeni görüşlerin hayatımıza girmesi ile yeni zamana alışmaya çalışıyoruz. Yeni bir planlar bütününe ev sahipliği ederken gelişimlerimizi en olgun düşüncelerimizle destekliyoruz. Bir şeyler hayatımıza girdi ve girmeye devam edecek profesyonel olarak düşünüş serüvenimizde... artık yorgunluk ve içsel yolculuğumuz ile tanışmanın vaktidir. Hayatımızı detaylandırıp bir harita oluşturabiliriz ve bu haritada herkeste olacağı gibi bizlerin yaşamlarında da eksik ve görmediğimiz noktalar var olabilecektir.

İş ritüellerinde büyüyüp, öğrenme serüvenlerimiz açısından eski her tecrübemiz bizlere yarar sağlayacaktır. Önümüze baktığımızda yeni bir kariyer planlamamız ve yeni bir iş sürecimiz olabileceği gibi her zaman görev sürdürdüğümüz işlerde de görev çıkarımlarımız olabilir. Yeni bir süreç içinde gelişip hiç yapmadığımız bir işi öğrenme merakıyla her geçen gün daha iyi ve nitelikli adımlar atabileceğiz. Yeni bir serüven başlatabilir ve zamanımıza yenilikler katabiliriz.

Olduğunca profesyonel olarak yeniliklerle tanışmaktan ve yeni planlamalar yapmaktan hoşlanırız. Hayatın her döneminde yeni plan ve yeni aşamalar yön bulacaktır ancak bunların şekillendirilmesi ve hayata adapte edilmesi zaman alabilir. Yıllar içerisinde bir gövde oluşturabildiysek neticelerini almak hepimizin hakkıdır ve hakkı olacaktır. Başarısızlıklarımız ve başarılarımız ile yeniden tanışmalıyız ve bizlere getirilen öneri ve görüşleri dikkatle değerlendirmeliyiz.

Sizler ve bizler kendi planlarında yeni bir kariyer aşamasını planlıyor olabilir ve buna ulaşmak için sessizce basamaklarda dans ediyor olabiliriz. Bir şeyler yapabilir ve yeni işlere adapte olabiliriz. Kendi profesyonel yaşantımızda yeni işler çıkartmak bizleri olumlu yönde etkileyecektir. Kişisel olarak bir işimize de zaman ayırıyor ve kültürel bir etkileşim ile o işi takip edebiliyorsak işte o zaman kendi açımızdan büyük ve güzel oluşumlar başlatabiliriz.

Bir insan iş yaşamında olduğu kadar kendisi içinde bir şeyler planlamalı ve hayata adapte edebilmelidir. Yazılarımızı günlük devam ettiriyoruz ve dün bir aşama kayıt ettiğimin küçük bir göstergesini gördüm ve bir şekilde hayatımda bir şeylerin yer bulacağı hissini hissettim. Emek verdiğimiz çabalar ve güzel oluşumlar bizler için iyi ve geliştirilebilir yeni yollar oluşturabilirler. Bu yüzden durmadan yeniliği arayan ve etrafımızda olanları takip eden davranışlar içinde bulunmalıyız.

Erol SÖĞÜT

Daha önceki kariyer yazılarım:

İş Süreçleri & İş Yaşamı XIX - Düşünce
İş Süreçleri & İş Yaşamı XVII- Girişimcilik
İş Süreçleri & İş Yaşamı XVI - Teşekkür Etmek
İş Süreçleri & İş Yaşamı XV - Güçlü Hamleler
İş Süreçleri & İş Yaşamı XIV - Karar Almak
İş Süreçleri & İş Yaşamı XIII - Analizler
İş Süreçleri & İş Yaşamı XII - Stratejiler
İş Süreçleri & İş Yaşamı XI - Hukuki Metinler
İş Süreçleri & İş Yaşamı X - Süreç Yönetimi
İş Süreçleri & İş Yaşamı IX - Gelişim
İş Süreçleri & İş Yaşamı VIII - Planlama
İş Süreçleri & İş Yaşamı VII - Teknoloji
İş Süreçleri & İş Yaşamı VI - Motivasyon
İş Süreçleri & İş Yaşamı V - Fırsatlar
İş Süreçleri & İş Yaşamı IV - Markalaşma
İş Süreçleri & İş Yaşamı III - Ekip Çalışması
İş Süreçleri & İş Yaşamı II - Şirketler Açısından Yönetim
İş Süreçleri & İş Yaşamı

Yazılarımı İncelemenizi öneririm.

Twitter: https://twitter.com/erolsogut
İnstagram: https://www.instagram.com/erolsogutofficialYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Teknoloji Vadisi II

Ülkemiz ve Yol Haritalarımız

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII / 2 - İyi ki Doğdun