Öne Çıkan Yayın

Teknoloji Vadisi II

 Her şey 3 Aralık 2021 Dünya Engelliler Günü ile başladı ve bir etkinliğe katıldım, etkinlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur YAVAŞ vardı, tabi ki içimden geçenler ile yazılarımın bulunduğu bir dosya ve kitabımı alıp yanına gittim. Çok güzel bir şekilde yazılarımı ve kitabımı aldı, dosyamdaki yazılar için "Yarın okuyacağım." dedi ve heyecanım kat ve kat arttı. Günlerden bugün 6 Aralık 2021 telefonum çaldı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından arandım. Bu yazılarımın incelendiğini ve geri dönüş için bana ulaşım sağladıklarının göstergesiydi, beni fazlasıyla sevindirdi ve heyecanlandırdı. Daha önce yazdığım ve dosyamda tam metni olan "Teknoloji Vadisi" başlıklı yazım hakkında bana ulaştıklarını ve görüşlerimi değerli bulduklarını ve öncesinde Teknoloji Merkezi projelerinin hayata geçtiğini ve çalışmalarının devam ettiğini, bu kapsamda 2. merkezin açılacağını bildirdiler. Bu değerli görüş alış verişi ve konuşma sonrasında

İş Süreçleri & İş Yaşamı XX - Öneriler ve Görüşler

 Hayatımızda hep bir bilinmezliğe yürüdüğümüz doğru ve bilinmezlik bizlere her şeyin zamanında önümüze sunulacağını vurguluyor. Eski tecrübelerden ders alarak yeni görüşler elde edersek kendi gelişim soframızı büyütebilir ve yönlendirebiliriz.

Süreçler içerisinde büyüyor ve yeni görüşlerin hayatımıza girmesi ile yeni zamana alışmaya çalışıyoruz. Yeni bir planlar bütününe ev sahipliği ederken gelişimlerimizi en olgun düşüncelerimizle destekliyoruz. Bir şeyler hayatımıza girdi ve girmeye devam edecek profesyonel olarak düşünüş serüvenimizde... artık yorgunluk ve içsel yolculuğumuz ile tanışmanın vaktidir. Hayatımızı detaylandırıp bir harita oluşturabiliriz ve bu haritada herkeste olacağı gibi bizlerin yaşamlarında da eksik ve görmediğimiz noktalar var olabilecektir.

İş ritüellerinde büyüyüp, öğrenme serüvenlerimiz açısından eski her tecrübemiz bizlere yarar sağlayacaktır. Önümüze baktığımızda yeni bir kariyer planlamamız ve yeni bir iş sürecimiz olabileceği gibi her zaman görev sürdürdüğümüz işlerde de görev çıkarımlarımız olabilir. Yeni bir süreç içinde gelişip hiç yapmadığımız bir işi öğrenme merakıyla her geçen gün daha iyi ve nitelikli adımlar atabileceğiz. Yeni bir serüven başlatabilir ve zamanımıza yenilikler katabiliriz.

Olduğunca profesyonel olarak yeniliklerle tanışmaktan ve yeni planlamalar yapmaktan hoşlanırız. Hayatın her döneminde yeni plan ve yeni aşamalar yön bulacaktır ancak bunların şekillendirilmesi ve hayata adapte edilmesi zaman alabilir. Yıllar içerisinde bir gövde oluşturabildiysek neticelerini almak hepimizin hakkıdır ve hakkı olacaktır. Başarısızlıklarımız ve başarılarımız ile yeniden tanışmalıyız ve bizlere getirilen öneri ve görüşleri dikkatle değerlendirmeliyiz.

Sizler ve bizler kendi planlarında yeni bir kariyer aşamasını planlıyor olabilir ve buna ulaşmak için sessizce basamaklarda dans ediyor olabiliriz. Bir şeyler yapabilir ve yeni işlere adapte olabiliriz. Kendi profesyonel yaşantımızda yeni işler çıkartmak bizleri olumlu yönde etkileyecektir. Kişisel olarak bir işimize de zaman ayırıyor ve kültürel bir etkileşim ile o işi takip edebiliyorsak işte o zaman kendi açımızdan büyük ve güzel oluşumlar başlatabiliriz.

Bir insan iş yaşamında olduğu kadar kendisi içinde bir şeyler planlamalı ve hayata adapte edebilmelidir. Yazılarımızı günlük devam ettiriyoruz ve dün bir aşama kayıt ettiğimin küçük bir göstergesini gördüm ve bir şekilde hayatımda bir şeylerin yer bulacağı hissini hissettim. Emek verdiğimiz çabalar ve güzel oluşumlar bizler için iyi ve geliştirilebilir yeni yollar oluşturabilirler. Bu yüzden durmadan yeniliği arayan ve etrafımızda olanları takip eden davranışlar içinde bulunmalıyız.

Erol SÖĞÜT

Daha önceki kariyer yazılarım:

İş Süreçleri & İş Yaşamı XIX - Düşünce
İş Süreçleri & İş Yaşamı XVII- Girişimcilik
İş Süreçleri & İş Yaşamı XVI - Teşekkür Etmek
İş Süreçleri & İş Yaşamı XV - Güçlü Hamleler
İş Süreçleri & İş Yaşamı XIV - Karar Almak
İş Süreçleri & İş Yaşamı XIII - Analizler
İş Süreçleri & İş Yaşamı XII - Stratejiler
İş Süreçleri & İş Yaşamı XI - Hukuki Metinler
İş Süreçleri & İş Yaşamı X - Süreç Yönetimi
İş Süreçleri & İş Yaşamı IX - Gelişim
İş Süreçleri & İş Yaşamı VIII - Planlama
İş Süreçleri & İş Yaşamı VII - Teknoloji
İş Süreçleri & İş Yaşamı VI - Motivasyon
İş Süreçleri & İş Yaşamı V - Fırsatlar
İş Süreçleri & İş Yaşamı IV - Markalaşma
İş Süreçleri & İş Yaşamı III - Ekip Çalışması
İş Süreçleri & İş Yaşamı II - Şirketler Açısından Yönetim
İş Süreçleri & İş Yaşamı

Yazılarımı İncelemenizi öneririm.

Twitter: https://twitter.com/erolsogut
İnstagram: https://www.instagram.com/erolsogutofficialYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ülkemiz ve Yol Haritalarımız

Teknoloji Vadisi II

İş Süreçleri & İş Yaşamı XLII - Stratejistler ve Gelecek Döngüler