Öne Çıkan Yayın

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII / 2 - İyi ki Doğdun

Resim
Tek şiir Kitabımdan bir şiirim... doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın, "Sen" çok özelsin.  "Aşk Bir Ömrün Hikayesidir." Daha önce yazdığım yazılar: Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII - İyi ki Doğdun Aşk'a Mektuplar Ses Ol Tam Sessizlikten Kalma Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVI - Bugün Gel Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXV- Tek Değişmeyenim Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIV- İsimsiz Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIII - İki Kelime Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXII - Bazen Sadece Yazarsın Yıldızlara Bakarken 'Seni Sordum Yıldızlara' Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXI - Umut Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XX - Sen Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIX - Konuşmaya İhtiyacım Var Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVIII - Gel Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVII - "Şiir" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVI - "Tek Bir Merhaba" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XV - Saygı Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIV - "Zamanlarım ve Sessizlik" Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIII - "Ağlar Yalnızlığım" Aşk

İş Süreçleri & İş Yaşamı VII - Teknoloji

 İş süreçleri ve iş yaşamı ile ilgili yazılarımıza devam ediyoruz. Günümüzde iş süreçlerimize hafife alınmayacak şekilde teknoloji unsuru girmeye başladı. Artık insanlarımız teknoloji ile gelişim gösteriyor hale geldi... tüm teknolojik ürünlere olan bağımlılığımız git gide artarken iş ortamlarında da teknolojiye olan ihtiyacımız günden güne artıyor.

Pandemi sürecinde teknoloji ile daha etkileşimli bir hale geldiğimiz söylenebilir ancak teknolojinin gidişinde ve hayatın yapısında ufak sapmalar yaşanmıyor değil. Artık insanlarımız daha fazla bilgisayarları ve elektronik aletleri başında çalışmaya başladı. Çalışma süreçlerimizi tamamı ile elektronik hale getirdiğimizi söyleyebilirim. Artık e-postalar ile haberleşir durumda ve programlar ile evimiz içerisinden iş süreçlerini yönetmeye alışır hale geldik. Disiplin ile çalışmak ve hayatımızda olumlu yanlarıyla teknolojiyi algılamak için çok çalışıyoruz.

Bugün bir iş için teknoloji o işin varlığını sürdürebilmesi için kaçınılmaz bir unsur oldu. Dünya yeniden ekranlarına kitlenirken bu durum iyi bir süreçle yönetilirse ne kadar başarılı işler başarabileceklerini anladı. Kaçınılmaz sonumuz bu ögeler ile yaşamak ve yeni şeylere adapte olmakla geçecek, yeni nesil teknolojiler yaratmak ve yenilenebilir bir teknolojik gelişim sağlamak oldukça heyecanlı bir hal alırken işlerimize bu dengenin eğilimi de yönelmeye ve gelişimini göstermeye başladı.

İnsanlık çok yakında teknolojik gelişmeler ile yeni çağlar atlamaya başlayacak, zaman değişiyor ve dünya yenilenmek zorunda. Etkileşim olarak daha sürdürülebilir bir şekilde teknolojik gelişmelere adapte olmalıyız. Zaman bizim yapabileceklerimiz ölçüsünde yenileniyor. Biz ne kadar gelişebilirsek o ölçüde teknolojimiz gelişim gösterecek. Yazılımlar ve artık mobil aplikasyonlar ile tanışacağımız yeni bir süreç bizlerde hüküm sürüyor. Her şey değişecek ve değişmeye mahkumdur.

Zaman değişimin anahtarı ve günden güne değişim hayatımızda olacak, sadece yapabileceğimiz bu teknolojinin içinde yer almak ve teknolojik zamana eşlik edebilmektir. Artık her şeyin ilk adımını bu makinelerle atmak zorundayız...

Ulaşım sağlayabileceğimiz tek öge olan aklımızı daha zeki işlevlerle donatmaya ihtiyacımız var. Zaman değişimle işlerimize de yeni kontrol mekanizmaları ve yeni aktiviteler doğuracaktır. Önemli olan öğrendiklerimiz ile yeni teknolojilere uyum sağlayabilmektir.

Dünya değişim süreçlerini tam anlamıyla hayata uygulamaya başlıyor. Değişiyoruz, değişeceğiz, değişim kaçınılmaz. Yeni dünyamıza bizlerden bir merhaba...

Erol SÖĞÜT

Daha önceki kariyer yazılarım:

İş Süreçleri & İş Yaşamı VI - Motivasyon
İş Süreçleri & İş Yaşamı V - Fırsatlar
İş Süreçleri & İş Yaşamı IV - Markalaşma
İş Süreçleri & İş Yaşamı III - Ekip Çalışması
İş Süreçleri & İş Yaşamı II - Şirketler Açısından Yönetim
İş Süreçleri & İş Yaşamı

Yazılarımı İncelemenizi öneririm.

Twitter: https://twitter.com/erolsogut
İnstagram: https://www.instagram.com/erolsogutofficial

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Teknoloji Vadisi II

Ülkemiz ve Yol Haritalarımız

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII / 2 - İyi ki Doğdun