Öne Çıkan Yayın

Teknoloji Vadisi II

 Her şey 3 Aralık 2021 Dünya Engelliler Günü ile başladı ve bir etkinliğe katıldım, etkinlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur YAVAŞ vardı, tabi ki içimden geçenler ile yazılarımın bulunduğu bir dosya ve kitabımı alıp yanına gittim. Çok güzel bir şekilde yazılarımı ve kitabımı aldı, dosyamdaki yazılar için "Yarın okuyacağım." dedi ve heyecanım kat ve kat arttı. Günlerden bugün 6 Aralık 2021 telefonum çaldı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından arandım. Bu yazılarımın incelendiğini ve geri dönüş için bana ulaşım sağladıklarının göstergesiydi, beni fazlasıyla sevindirdi ve heyecanlandırdı. Daha önce yazdığım ve dosyamda tam metni olan "Teknoloji Vadisi" başlıklı yazım hakkında bana ulaştıklarını ve görüşlerimi değerli bulduklarını ve öncesinde Teknoloji Merkezi projelerinin hayata geçtiğini ve çalışmalarının devam ettiğini, bu kapsamda 2. merkezin açılacağını bildirdiler. Bu değerli görüş alış verişi ve konuşma sonrasında

İş Süreçleri & İş Yaşamı VII - Teknoloji

 İş süreçleri ve iş yaşamı ile ilgili yazılarımıza devam ediyoruz. Günümüzde iş süreçlerimize hafife alınmayacak şekilde teknoloji unsuru girmeye başladı. Artık insanlarımız teknoloji ile gelişim gösteriyor hale geldi... tüm teknolojik ürünlere olan bağımlılığımız git gide artarken iş ortamlarında da teknolojiye olan ihtiyacımız günden güne artıyor.

Pandemi sürecinde teknoloji ile daha etkileşimli bir hale geldiğimiz söylenebilir ancak teknolojinin gidişinde ve hayatın yapısında ufak sapmalar yaşanmıyor değil. Artık insanlarımız daha fazla bilgisayarları ve elektronik aletleri başında çalışmaya başladı. Çalışma süreçlerimizi tamamı ile elektronik hale getirdiğimizi söyleyebilirim. Artık e-postalar ile haberleşir durumda ve programlar ile evimiz içerisinden iş süreçlerini yönetmeye alışır hale geldik. Disiplin ile çalışmak ve hayatımızda olumlu yanlarıyla teknolojiyi algılamak için çok çalışıyoruz.

Bugün bir iş için teknoloji o işin varlığını sürdürebilmesi için kaçınılmaz bir unsur oldu. Dünya yeniden ekranlarına kitlenirken bu durum iyi bir süreçle yönetilirse ne kadar başarılı işler başarabileceklerini anladı. Kaçınılmaz sonumuz bu ögeler ile yaşamak ve yeni şeylere adapte olmakla geçecek, yeni nesil teknolojiler yaratmak ve yenilenebilir bir teknolojik gelişim sağlamak oldukça heyecanlı bir hal alırken işlerimize bu dengenin eğilimi de yönelmeye ve gelişimini göstermeye başladı.

İnsanlık çok yakında teknolojik gelişmeler ile yeni çağlar atlamaya başlayacak, zaman değişiyor ve dünya yenilenmek zorunda. Etkileşim olarak daha sürdürülebilir bir şekilde teknolojik gelişmelere adapte olmalıyız. Zaman bizim yapabileceklerimiz ölçüsünde yenileniyor. Biz ne kadar gelişebilirsek o ölçüde teknolojimiz gelişim gösterecek. Yazılımlar ve artık mobil aplikasyonlar ile tanışacağımız yeni bir süreç bizlerde hüküm sürüyor. Her şey değişecek ve değişmeye mahkumdur.

Zaman değişimin anahtarı ve günden güne değişim hayatımızda olacak, sadece yapabileceğimiz bu teknolojinin içinde yer almak ve teknolojik zamana eşlik edebilmektir. Artık her şeyin ilk adımını bu makinelerle atmak zorundayız...

Ulaşım sağlayabileceğimiz tek öge olan aklımızı daha zeki işlevlerle donatmaya ihtiyacımız var. Zaman değişimle işlerimize de yeni kontrol mekanizmaları ve yeni aktiviteler doğuracaktır. Önemli olan öğrendiklerimiz ile yeni teknolojilere uyum sağlayabilmektir.

Dünya değişim süreçlerini tam anlamıyla hayata uygulamaya başlıyor. Değişiyoruz, değişeceğiz, değişim kaçınılmaz. Yeni dünyamıza bizlerden bir merhaba...

Erol SÖĞÜT

Daha önceki kariyer yazılarım:

İş Süreçleri & İş Yaşamı VI - Motivasyon
İş Süreçleri & İş Yaşamı V - Fırsatlar
İş Süreçleri & İş Yaşamı IV - Markalaşma
İş Süreçleri & İş Yaşamı III - Ekip Çalışması
İş Süreçleri & İş Yaşamı II - Şirketler Açısından Yönetim
İş Süreçleri & İş Yaşamı

Yazılarımı İncelemenizi öneririm.

Twitter: https://twitter.com/erolsogut
İnstagram: https://www.instagram.com/erolsogutofficial

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ülkemiz ve Yol Haritalarımız

Teknoloji Vadisi II

İş Süreçleri & İş Yaşamı XLII - Stratejistler ve Gelecek Döngüler