Öne Çıkan Yayın

Teknoloji Vadisi II

 Her şey 3 Aralık 2021 Dünya Engelliler Günü ile başladı ve bir etkinliğe katıldım, etkinlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur YAVAŞ vardı, tabi ki içimden geçenler ile yazılarımın bulunduğu bir dosya ve kitabımı alıp yanına gittim. Çok güzel bir şekilde yazılarımı ve kitabımı aldı, dosyamdaki yazılar için "Yarın okuyacağım." dedi ve heyecanım kat ve kat arttı. Günlerden bugün 6 Aralık 2021 telefonum çaldı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından arandım. Bu yazılarımın incelendiğini ve geri dönüş için bana ulaşım sağladıklarının göstergesiydi, beni fazlasıyla sevindirdi ve heyecanlandırdı. Daha önce yazdığım ve dosyamda tam metni olan "Teknoloji Vadisi" başlıklı yazım hakkında bana ulaştıklarını ve görüşlerimi değerli bulduklarını ve öncesinde Teknoloji Merkezi projelerinin hayata geçtiğini ve çalışmalarının devam ettiğini, bu kapsamda 2. merkezin açılacağını bildirdiler. Bu değerli görüş alış verişi ve konuşma sonrasında

Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVII - İyi ki Doğdun

  Tüm benliğimle yazdığım satırlarım, ben sadece sana seslenirken anladım yaşamayı, anlıyorum. Yaşam iki çizginin varoluşu ise başlangıç ve bitişi varsa eğer bu düzlemde sadece yaşadıklarımı anlamlandırabilirim. Anlamlandırabildiğim Tek noktam var dünyada, adını koyabildiğim Tek hecem var... gittikçe yalın kalıyor düşündüklerim ve her yalın kaldığımda ben yine sessizliğimle baş başa kalıyorum. Konuşmak bazen iyi gelir insana, konuşurken gülersin nedensiz, nedenini bilmediğin bir şekilde konuşurken için rahatlar. Aslında bu anlatmak istediklerinin varlığındandır ve anlatamadığın şeylerin olmasındandır.

Tüm cümlelerin en güzelleri senin yanında olmalı, bugün güneş eşsizliğiyle doğmuş dünyaya. Her gün özeldir, bugün daha güzel. Her gün sessizliğimle dans ederim ben kelimelerim sözler ile hayat bulurken. Hayatımın her anında, kalbim her çarptığında, her sabaha uyandığımda hissettiklerim olur yanımda, bugün bir bebek dünyaya merhaba demiş, gözleri ile sonsuzluğun yanında. Gözleri ile güzel bir merhabayı dünyaya armağan etmiş.

Nedenini bilmediğim bir umudum var içimde, bazen şarkılar dinliyorum nota nota ve kelime kelime içime işliyorlar.  Hayallerimin şarkısı "Je Taime", "Barış Manço - Rüya", "Barış Manço - Al Beni", "Eksik Bir Şey", "Sen Benim Şarkılarımsın", "Soner Arıca - Biz (şiir)", bir de hani yıllar önce video hazırladığımda kullandığım "Cem Adrian - Ben Varım" biraz nostaljik olacak ama "Deli Mavi", "Tual - Kasım", "Tual - Sen" ve türkü tadında "Yazımı Kışa Çevirdin" dinlerim... şarkılar güzeldir.

Bugün "Aşk Bir Ömrün Hikayesidir" yazı serimin 27. yazısını yazmaktayım. 27 yazı içine sığdırmaya çalıştığım ama sığdıramadığım bir bölüm bu ve zaman içerisinde bazı seri dışında kalmasını istediğim yazılarım oldu. Bugünü düşünerek zamanı ayarlayarak bugün 27. yazımı yazıyorum sana. Yazılar, şiirler, şarkılar her şeyi biriktirdim ve biriktirmeye devam edeceğim. Ben yaşadığım sürece yazmaya ve anlatmaya devam edeceğim. Bir insanın varoluşunu süsleyen en güzel şey onun tek kişi için ayırdığı sevgisidir. Mutlu olabilmeyi çok istedim ve her an için istiyorum aslında, mutlu olabileceğim Tek şey var şu hayatta. Mutlulukla bakabildiğim Tek sözcük var.

Doğum günün kutlu olsun, hep mutlu ol, iyi ol. Hiç eksilmesin sevinçlerin, hiç üzülme, gülümsemeye devam et. Hissedersin bazen bazı şeyleri, bu bir his meselesi sanırım. Mutluluk hep yanında olsun. Pilot olmuşsun, üniforman çok yakışmış, bunu sana yazmayı çok düşündüm ama yazamadım, bugünün çok güzel geçsin.

Bundan önceki yazılarımı okuyabilmen için linklerini ekledim ve hepsine bakabilirsin. "Aşk" bir ömrün hikayesidir.

Erol SÖĞÜT

Daha önce aşk hakkında yazdığım yazılar:

Aşk'a Mektuplar
Ses Ol
Tam Sessizlikten Kalma
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXVI - Bugün Gel
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXV- Tek Değişmeyenim
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIV- İsimsiz
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXIII - İki Kelime
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXII - Bazen Sadece Yazarsın
Yıldızlara Bakarken
'Seni Sordum Yıldızlara'
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XXI - Umut
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XX - Sen
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIX - Konuşmaya İhtiyacım Var
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVIII - Gel
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVII - "Şiir"
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XVI - "Tek Bir Merhaba"
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XV - Saygı
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIV - "Zamanlarım ve Sessizlik"
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XIII - "Ağlar Yalnızlığım"
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XII - Biraz Konuşmak
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir XI - 'Sen'
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir X - Şarkılarla Dans
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir IX - Söz Vermiştim
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir VIII - "İyi misin?"
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir VII
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir VI
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir 5
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir IV
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir III
İlk ve Sonsuzluk
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir II
Aşk Bir Ömrün Hikayesidir
Sevgi/Aşk
Aşk
Aşk Denize Vurunca

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ülkemiz ve Yol Haritalarımız

Teknoloji Vadisi II

İş Süreçleri & İş Yaşamı XLII - Stratejistler ve Gelecek Döngüler